Docly

Panel Lisansları ve Etkinleştirme

Estimated reading: 2 minutes 4 views

GA Panel Lisansın Kaydedilmesi

GA Paneli kullanabilmek için bir lisansa ihtiyacınız olacak. Güzel Ajans, satın aldığınız her panel hizmeti için bir lisans anahtarı üretir ve paneli etkinleştirmek (destek almak) için buna ihtiyacınız olacaktır. Lisans anahtarınızı bulmak için şu adımları izleyin:

 1. Henüz yapmadıysanız, Güzel Ajans hesabınıza giriş yapın. Menüden Hizmetler sekmesine tıklayın ve açılır menüden Lisanslarımı seçin.

 2. Satın alma listenizdeki GA Panel hizmetinizi arayın.

 3. İlgili hizmetin açıklama kısmında lisans anahtarınız şuna benzer şekilde görünmelidir:
  gapanel-b1f2c345h67889v8429
 4. Lisans anahtarınızı aktifleştirmek için yönetici paneline giriş yapın: oyunadi.com/admin

 5. GA Panel > Ayarlar > Lisans Ayarları bölümüne gidin ve lisans anahtarınızı "lisans kodu" alanına yapıştırın, ardından "Lisansı Güncelle" butonuna tıklayın.

 6. Lütfen sistemimizin lisans anahtarını kontrol edip onaylayana kadar bekleyin.

 7. "Lisans Güncellendi" bildirimini gördüğünüzde paneli kullanmaya başlayabilirsiniz.

"Lisans Geçersiz" Uyarısı

Siparişinizin ardından lisans anahtarı size özel olarak üretilmektedir. Devamlı olarak “Lisans Geçersiz” hatası alıyorsanız bunuz iki sebebi olabilir.

 1. Lisansın son kullanım süresi bitmiştir. Lisansın süresi bitmeden Güzel Ajans üzerinde oluşturulan faturayı ödemeniz gerekmektedir.
 2. Lisans anahtarını farklı alan adı üzerinde tekrardan kullanmaya çalıyor olabilirsiniz. Lisans anahtarı üretildikten sonra ilk kullanımla birlikte doğrulama yapılan alan adına zimmetlenir. Farklı bir alan adında kullanabilmek için Güzel Ajans müşteri panelinden lisansı yeniden oluşturmanız gerekir.

Lisanslarla İlgili Talimatlar

Lisans anahtarının doğrulandığı alan adı üst düzey alan adı olarak kabul edilir. Örneğin, www.domain.com etki alanında lisansı etkinleştirirseniz, normal lisanı söz konusu alan adının diğer alt alan adında etkinleştiremezsiniz.

Yorum Yap

Bu Dokümanı paylaş
İÇİNDEKİLER